Rada Dzielnicy VIII Dębniki wraz z współorganizatorami: Pełnomocnikiem Prezydenta M. Krakowa ds. Rodziny, Centrum Kultury Podgórza, Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie, Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Pogromcami Bazgrołów oraz Strażą Miejską Miasta Krakowa zaprasza do udziału w VIII edycji konkursie graffiti "Ósemka w sprayu".

Tematem muralu jest hasło: „Z rodziną najlepiej wychodzi się na ….muralu”. 
Mural powinien przedstawiać rodzinę na tle przyrody, roślinności, sugerowane są elementy zdrowego stylu życia oraz inne mieszczące się w zakresie tematycznym.

Wyniki konkursu:

I miejsce -  projekt muralu wykonany przez p. Magdalenę Turek-Staniucha

 

  

TYTUŁ PRACY: Z rodziną wychodzi się najlepiej... na (tle) muralu! 

OPIS PROJEKTU

Projekt muralu obejmuje dwie ściany. Na większej z nich, znajdującej się (wg załączonej fotografii) przy ścieżce, znajduje się rodzina pozująca do zdjęcia na tle muralu z kwiatami i motylem. Z prawej strony widać fragment parku oraz rowery i hulajnogi pozostawione przez postaci, co sugeruje wspólne, rodzinne, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni. “Mural” w muralu - na tej i sąsiedniej ścianie - przedstawia polne kwiaty, nawiązujące do łąk kwietnych wysiewanych w ostatnich latach na terenie Krakowa przy chodnikach i ulicach. Ma on walor edukacyjny, gdyż da się poznać, jakie kwiaty polne zostały namalowane (maki, jaskry, wyka, chabry, dzwonki, cykoria). Całość stanowi kolorową, pogodną ilustrację miejskich, rodzinnych aktywności na łonie natury, ujętą w ciepłych barwach jesiennej aury. 

 

 

Wyróżnienie w konkursie  -  projekt muralu wykonany przez p. Krystiana Dziewanowskiego

 

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony